syfon brodzikowy

Mój brodzik i syfon brodzikowy

Syfon brodzikowy – niby prosta sprawa, ale dla kobity spoza branży? A staram się pisać tak, by koleżanki zrozumiały 😉 Czyli muszę zrobić wywiad Kasi z Kasią część kolejna – w takiej formie mi łatwiej 🙂 mam nadzieję, że nie dostanę kociokwiku rozmawiając sama ze sobą 😉 i w końcu temat „Syfon brodzikowy” będzie dla Was tak prosty jak dla mnie.

Remont trwa, robota w rekach robotników pali się jak znicz olimpijski. Instalatorzy zaczęli właśnie montować w łazience kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Odwiedziłam więc zaprzyjaźnioną firmę INSTATO i poprosiłam o dobór odpowiedniego syfonu.

Pracująca tam pani Kasia wypytała mnie o moje oczekiwania względem syfonu. Zadała mi więcej pytań niż kosmetyczka przy robieniu tipsów. Czy ma być ładny? Czy tani? Do głębokiego czy płytkiego brodzika? A może funkcjonalny z możliwością czyszczenia od góry? Będę go otwierać palcami żeby zniszczyć nowy manicure czy może wolę zrobić klik- klik stopą? Milion pytań, szeroki wachlarz wyboru.

Zdecydowałam się na NOWOŚĆ na rynku. Nowe mieszkanie, nowa łązienka to i syfon musi być nowy. To pierwszy na rynku syfon brodzikowy do szerokiego otworu 90mm z mechanizmem klik-klak i jakże przydatną funkcją czyszczenia od góry. Syfon nazywa sie HC27CLCP.

Syfon jest łatwy w czyszczeniu. Wyciągam plastikowy koszyczek, usuwam nieczystości, włosy, resztki kosmetyków, waciki i inne paskudztwa. To bardzo ekologiczne rozwiązanie bo nie zanieczyszczam środowiska chemicznymi środkami typu kret, nie muszę martwić się o poparzenia czy inne wypadki używając bardzo żrących i niszczących wszystlko wkoło śodków. Jest to także oszczędność finansowa- nie kupuję dodatkowej chemii. Ciekawe na co mogę wydać zaoszczędzone pieniądze?

System klik-klak. Mechanizm otwierająco-zamykający syfon. Naciskam stopą przycisk brodzik zamknięty, naciskam znowu- otwarty. Nie muszę się schylać ryzykując upadek w wąskiej kabinie. Po co mi głęboki brodzik? To alternatywa wanny dla moich małych dzieci lub ocean dla papierowych łódek.

Syfon wykonany jest z najwyższej jakości polipropylenu. Ręcznie skręcany, ma idealnie dopasowane do siebie części co uniemożliwia przeciekanie. Element dekoracyjny- srebrna przykrywka korka jest wykonana z mosiądzu i pokryta warstwą chromu.

Taki syfon brodzikowy jest łatwy w montażu nawet dla niedoświadczonego hydraulika. Mnie na szczęscie nie grozi niedoświadczenie robotników, ale grozi mi ich nieostrożność…. Na szczęscie syfon wyposażony jest w klucz ułatwiający montaż i zapobiegający zarysowanie chromowanego elementu.

Pani Kasia poinformowała mnie, że w razie gdyby jednak robotnicy zniszczyli chromowaną pokrywę lub dzieciaki wyrwały i połamały elementy ułatwiające czyszczenie syfonu to mam śmiało  przyjść do INSTATO- mają w sprzedaży elementy wymienne: klik-klak, czyszczak, uszczelkę i tą elegancką chromowaną pokrywkę.

Mam nadzieję, że remont szybko dobiegnie końca bo już nie mogę się doczekać relaksującego prysznica w nowej kabinie z nowoczesnym brodzikiem.