Syfon i zepsuty korek klik klak w wannie. Uszczelka, czyszczak i clicker

Niespodzianka od męża

W końcu weekend i nasze rodzinne święto: rocznica ślubu 😉 Ależ miałam ciężki tydzień.  Wracam po ciężkim tygodniu pracy do domu, marzę o gorącej kąpieli w wannie z nowym korkiem klik-klak z bąbelkami i bąbelkach w kieliszku, chwili ciszy i spokoju.  W domu czeka mnie niespodzianka, przygotowana kolacja, posprzątana kuchnia i niewinna mina męża…. Ciekawe co nabroił????

Problem i natychmiastowe rozwiązanie

Po smacznej kolacji wędruję do łazienki  i tu wszystko staje się jasne…. Połamany korek od klik klaka, wyrwany czyszczak i zniszczony mechanizm zamykający wannę. Mój silny mąż postanowił zrobić mi niespodziankę i wyczyścić  wannę, odpływ i cały syfon wannowy. Zamiast delikatnie pociągnąć za korek, wyjąć go i wyczyścić, „wyrwał go niemal z korzeniami”. Cóż był lepszy niż dentysta 😉  Dobrze, że wanna nadal stoi na swoim miejscu, bo to trzeba nie lada siły, żeby zniszczyć korek z brodzika i jego mechanizm.

Co robić? Co robić? Co robić? Ratunku! Weekend bez wanny przy dwójce dzieciaków?

Nie może być!syfon brodzikowy

Na szczęście firma Instato oferuje zestaw naprawczo- wymienny do klik-klaka.

W skład zestawu wchodzi uszczelka, mechanizm klik-klak oraz czyszczak.

Wyjaśnienie problemu

Co to za fachowe określenia? Spokojnie, to nie kolejny fachowo- mądry artykuł dla hydraulików. Już wszystko wyjaśniam 😉

Clicker- to mały, czarny mechanizm, który robi klik- klak. Dzięki niemu zamykamy wannę, brodzik za pomocą kliknięcia w korek: klik zamknięte, klik otwarte. Ten element może zostać bardzo łatwo zepsuty jeśli użyjemy za dużo siły przy wyciąganiu i czyszczeniu korka oraz odpływu.

Czyszczak- to plastikowy, biały koszyczek wykonany z polipropylenu, w którym gromadzi się bród, włosy, waciki, paznokcie i inne nieczystości odpadające od męskiego ciała. Tak, tak od męskiego. No może dwa włoski, które spadną nam z głowy podczas farbowania włosów. My kobiety jesteśmy czyściutkie i bród się od nas trzyma z daleka. Wchodzimy do łazienki tylko po to by się zrelaksować. A wszystkie nieczystości gromadzące się w czyszczaku to odpadki męskiego ciała 😉

Uszczelka- to kawałek czarnej, grubej gumy. Po prostu uszczelka montowana pomiędzy dekielkiem korka a clickerem. Do czego służy? Jak sama nazwa wskazuje uszczelka uszczelnia korek. Dzięki niej woda nie wycieka przez szczelinę pomiędzy korkiem a wanną.

Firma Instato posiada także w sprzedaży dekielek, tą chromowaną elegancką pokrywkę korka. To tak na wypadek gdyby jakiś męski geniusz chciał ją wypolerować druciakiem zamiast błyszczącego chromu zrobił nam matową satynę 😉